Telefon ile Sipariş 0 312 285 00 55
info@angoraakvaryum.com
Perakende Ürün Satışımız Yoktur.Fiyatları Görebilmek için Bayi Girişi Yapın
SOBO

Sobo Akvaryum Tek Çıkışlı Hava Motoru SB-248 3lt/dk 3W

Sobo Tek Çıkışlı Hava Motoru SB-248A 3lt/dk 3W

AC 220/240V 50/60HZ

Power 3W Output 3,5 L/Min

Pressure 0,02Mpa

Akvaryumlarda oksijen sağlamanın yanında, suda doğal bir dalgalanma yapan, tek çıkışlı 3 watt gücünde hava pompasıdır. . 

Kullanma Talimatı; Hava motorunun kurulumu ve çalıştırılması oldukça kolaydır. Öncelikle akvaryumdan yukarıda, kuru bir yere konulması gerekir. 

Eğer akvaryumun kapağı varsa akvaryum üzerine konulabilir. 

Özellikle yukarıda olmasına dikkat edilmelidir. 

Aksi halde pompaya suyun geri dönüşü söz konusu olacağında pompa arızalanabilir. 

Pompa uygun bir yere yerleştirildikten sonra hava çıkış borusunun ucuna hava motoruna uygun olarak temin edeceğiniz hortumun takılması ile pompa kullanıma hazırdır. 

Uyarılar; * Pompa kullanılmadan önce takılacağı priz kontrol edilmelidir. Prizdeki arızalar aletin bozulmasına neden olabilir. 

* Pompanın takılacağı priz ve pompanın konumu önemlidir. Islanmayacak şekilde yukarıda ve uzak konumda olmalıdır. 

* Pompa akvaryumdan aşağı konumda yerleştirildiği taktirde geri su akışı olacağından pompa bozulabilir. Check valve ile kulanılması tavsiye edilmektedir.

* Pompanın akvaryumdan yukarıda kuru bir yerde olmasına özen gösterilmelidir. Akvaryum içerisine düşürülmemelidir. Düştüğü taktirde fişi çekilmeden su içerisinden çıkarılmamalıdır. Elektrik çarpmasına neden olabilir. 

* Pompa su içerisine düştüğü taktirde fişi çekilerek çıkarıldıktan sonra bir kaç gün kuruması beklenilmelidir. Kuruduğundan emin olunduktan sonra tekrar çalıştırılabilir. 

* Pompa sürekli çalışır vaziyette kalmalıdır. Hortumu ayrıldığı ve su gelmemesine dikkat edildiği sürece temizlik sırasında da çalışabilir. Ancak fişi çekildikten sonra temizlik yapılması tavsiye edilir. 

* Kesinlikle yağlanmamalıdır.

Yükleniyor...