Telefon ile Sipariş 0 312 285 00 55
info@angoraakvaryum.com
Perakende Ürün Satışımız Yoktur.Fiyatları Görebilmek için Bayi Girişi Yapın
MİO

Mio Malt Paste Kedi Kıl Yumağı Önleyen Macun 100 Gr.

Mio Malt Paste Kedi Kıl Yumağı Önleyen Macun 100 gr

Mio malt paste, bitkisel formüllü bir yem premiksidir. Kedinizin yalanma sırasında yuttuğu kılların topaklaşması önleyen ve sindirim yolu ile dışarı atılmasını kolaylaştıran tüy yumağı önleyici kedi malt macunudur. Kedinizin sağlıklı gelişimini destekleyen Mio malt macunu bitkisel içeriği ile sindirimin düzenli olmasını destekler. 

* Mio malt paste kedi macunu tüy yumaklarının atılmasını ve sindirimi kolaylaştırmanın yanı sıra kedinize enerji ve canlılık sağlar.
* Mio malt macunu psylium, balkabağı tozu, karaağaç ekstresi ve malt içeren bir ek besindir.

Kedi Maltı Nedir? Ne işe Yarar?

Kedi maltı kedinin yaşamını daha kaliteli geçirmesine yardımcı bir kedi macunu çeşididir. Kediler doğası gereği fazla yalanan türlerdir. Kendini yalayarak temizler ve bu sırada fazlaca tüy yutar. Yutulan tüyler zamanla midesinde birikerek topak halini alır. Tüy yumağı olarak adlandırılan bu topakların oluşmadan tüylerin sindirim ile atılmasını kolaylaştırmak için malt macunu kullanılması önerilir. Kedilerin en büyük sorunlarından olan tüy yumakları sıkça kusmaya neden olur. Çünkü kedinin midesinde biriken bu tüyler rahatsız edici boyuta geldiğinde kusarak çıkarmaya çalışır. Bu nedenledir ki sıkça çimen veya evdeki bitkileri yiyerek kusmaya çalışır. Sürekli kusma ve kusma çabaları hem kediniz hem de sizin için rahatsız edici bir durumdur. Malt macunu tüylerin bir araya gelip topaklanmasını önler, var olan topakların dağılması ve dışarı atılmasını kolaylaştırır. İçerdiği bitkisel ve hayvansal yağların yanı sıra malt ektraktı sayesinde tüy yumaklarının bağırsaktan geçişini kolaylaştırır. Böylece kediniz kusmaz ve rahat eder.

Kedi Maltı Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?
Kedi malt macunu seçimi yaparken mutlaka içeriğine dikat edilmelidir. Sadece malt özelliği değil, genel sağlığıda destekleyen bitkisel içerikli ürünler seçmek daha faydalı olacaktır. En iyi kedi maltı ancak kullanıldıktan sonra anlaşılabilir. Yani en iyi kedi maltını bulabilmek için deneme yapmanız gerekecektir. Çünkü tüy yapısından tutunda kedinizi mide suları, sindirim enzimleri dahi bu tüy yumaklarının oluşum ve atılmasına etki eden faktörlerdir. Bu nedenle her kedide etkisi aynı seviyede olmayabilir. Kedi maltı seçerken içeriğini incelemenizi ve bilindik bir markanın kedi maltını almanızı tavsiye ederiz. Elbette malt miktarı fazla olan bir macun seçmeniz iyi olacaktır.

Kedi Maltının İçeriği;
Malt (arpa, buğday, çavdar, durum buğdayı), bitkisel yağlar, balkabağı tozu, hatmi çiçeği ekstresi (marshmallow root), psyllium, kaygan karaağaç ekstresi, karnıyarık otu tozu, biotin, gıda koruyucuları (potasyum sorbat), lesitin, ksantan sakızı.

Kedi Maltı Kullanım Tavsiyesi;
* Yetişkin bir kedi için günlük kullanılması gereken kedi malt macunu 2 cm dir.
* Kedi malt macunu oral kullanılır, direkt kedinizin ağzına sıkabileceğiniz gibi mamasına karıştırarak veya patisine sürerek de verebilirsiniz.
* Mio malt paste, kedinizin tüy yumağı sorunu azalıncaya kadar düzenli olarak günlük önerilen miktarlarda kullanabilirsiniz.
* Kedinizin tüy yumağı sorunu giderildikten sonra koruyucu olarak 2-3 haftada bir kedi maltı kullanılması tavsiye edilmektedir.

Uyarılar;
* Kedi maltını direk güneş ışığı almayan serin bir yerde ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz.
* Sadece kediler içindir.
* Mio malt macunu ilaç değil yem premiksidir.

Yükleniyor...