Telefon ile Sipariş 0 312 285 00 55
info@angoraakvaryum.com
Perakende Ürün Satışımız Yoktur.Fiyatları Görebilmek için Bayi Girişi Yapın
DODOPET

Köpek Eğitimi için Düdüklü Clicker 7 cm

Pet Köpek ve ufak evcil hayvanlarınızın eğitimi için Eğitim Aparatı

2 in 1 Köpek Eğitim Aracı Düdük ve Clicker hayvan temel itaat becerileri ve gelişmiş hareketleri öğretmek.
Ses daha yumuşak ve yumuşaktır, bu da gürültüye duyarlı evcil hayvanlarınızı korkutmadan evcil hayvanların işitme frekansı için uygundur.

Pratik, esnek spiral kordon ve geçmeli kanca sayesinde, köpek clicker kemer halkalarına, ceketlere veya atıştırmalık çantalarına kolayca takılabilir.

Kediler gibi evcil hayvanlar için de uygundur.

Cliker ile eğitime öncelikle, çıkardığı yumuşak sesi hayvanınıza tanıtmakla başlamalısınız. Klasik şartlandırma işlemi olan çalışmada mutlaka ödül kullanılmalıdır. Sevdiği ödülü küçük parçalar halinde önceden hazırlayın ve her click sesinden sonra mutlaka verin. Bir süre sonra hayvanınız her click sesinden sonra ödül almak için yanınıza gelecektir.

Eğitimin ikinci aşaması, istediğiniz davranışı yapmasını sağlamaktır. Bu aşamada hayvanınız istediğiniz şeyi yaptığında clicker'a basın ve sonra ödül verin. Tekrar eden çalışmalar sonrasında, iyi bir şey yaptığında ödül aldığını öğrenecek ve zamanla click sesi ona istenilen eylemi çağrıştıracaktır. Bu eğitimin başarıya ulaşmasında takip ve zamanlama çok önemlidir. Örneğin, köpeğiniz havladığında değil sustuğunda yada yanınıza geldiğinde clicker'a basarak ödül vermeniz, eğitim sürecinin başarı ile tamamlanmasını sağlayacaktır.

Uyarılar;

Click sesinden sonra mutlaka yiyecek veriniz.

Gerekmediği zamanlarda clicker ile oynamayınız, basmayınız ve başka bir kimsenin oynamasına izin vermeyiniz.

Başka birinin ödül vermesine müsade etmeyiniz.
Boyut: 7x3 Cm
Malzeme: Plastik
Yükleniyor...