Telefon ile Sipariş 0 312 285 00 55
info@angoraakvaryum.com
Perakende Ürün Satışımız Yoktur.Fiyatları Görebilmek için Bayi Girişi Yapın
CRYSTALPRO

CrystalPro Ferro Plus Plant Bitki Demir İhtiyacı 125 ml

Ferro plus; akvaryum bitkilerinin ve mercanların ihtiyacı olan suda çözünür demir ihtiyacını karşılar. Şelatlı formdaki demir suda uzun süre çökelmez ve bitki hücreleri tarafından kolayca emilir.
Teknik Bilgi: Tatlı su ve denizlerde demir suda çözünmüş halde bulunur. Hemen tüm canlıların demire ihtiyacı vardır. Bitkiler, algler ve mercanlarda fotosentez ve renk pigmentleri için demir gereklidir. Özellikle bitkili akvaryumlarda demir tüketimi fazladır. Kırmızı renk veren bitkiler için daha fazla dozlama yapılması gerekir. Resif akvaryumlarında doz aşımı mercanlara zarar verebileceğinden ölçüm yapılmadan demir katkısı kullanmak risklidir. Bitkiler kökten ve yapraktan demir alırlar. Ancak demir çok çabuk okside olduğundan serbest haldeki demir minerali bitkiler tarafından kullanılamadan çökelir. Bunu önlemek için şelatlama yöntemiyle demir moleküllerinin okside olması engellenir. Ferro plus da demir, EDTA asit ile şelatlıdır. EDTA demiri farklı ph değerlerinde ve uzun süre koruduğu için tercih edilmiştir. O nedenle günlük dozlama yapmaya gerek kalmaz.
Kullanım Şekli: Haftada bir veya iki kez 100 lt akvaryuma 1 ml ekleyiniz. Her 1ml 100 litreye 0,1ppm demir verir. Akvaryumda demir seviyesini aşmamak için haftalık ölçüm yapınız. Tavsiye edilen demir miktarı 0.05 – 0.10 ppm. Yaklaşık 15 damla 1 ml, bir kapak 7 ml dir.
Yükleniyor...