Telefon ile Sipariş 0 312 285 00 55
info@angoraakvaryum.com
Perakende Ürün Satışımız Yoktur.Fiyatları Görebilmek için Bayi Girişi Yapın
Aqua clear – su berraklaştırıcı;
tatlı su akvaryumları ve balık göletlerindeki bulanıklığı giderir. Suyu kristal berraklığına kavuşturur. Yosunlaşmayı ve suyun kötü kokmasını engeller. İçeriğindeki aktif inorganik moleküller bulanıklığa neden olan suda yüzen küçük organik maddeleri bağlar. Daha sonra bunlar tabana çöker yada filtre süngerinde toplanır. Böylece sudan uzaklaştırılır.
Teknik Bilgi: Uzun vadede su sürekli bulanıyorsa aşağıdaki etkenleri kontrol ediniz. Filtre akvaryumun suyunun berrak kalması için en önemli ekipmandır. Fitre içindeki süngerler kirlenmiş olabilir. Bunları akvaryumdan alacağınız değişim suyuyla yada klorsuz temiz suyla yıkayınız. Buna rağmen bulanıklık oluşursa fitreniz akvaryuma yetersiz gelebilir. Daha büyük bir filtre temin ediniz. Akvaryumda yeşil su sorunu da aynı şekilde yetersiz filtrasyon kaynaklı olabilir. İkinci etken aşırı aydınlatmadır. Aydınlatma şiddetini ve süresini kontrol ediniz. Üçüncü etken fazla yemleme kaynaklı olabilir. Balıklarınıza sık ve az yem veriniz.
Kullanım Şekli: Her 100 lt akvaryum suyuna 1 ile 5ml arasında ekleyiniz. Başlangıçta beyaz bulut oluşabilir. Kısa sürede berraklık oluşur. Tam etki etmesi 8 saat sürebilir. Haftada bir kez suda koku ve bulanıklık olduğunda kullanınız. 125ml si 2.500 litreye yeterlidir. Doz aşımı yapmayınız. Doz aşımında tersine bulanma meydana gelebilir. Bu durumda su değişimi yapınız. Yaklaşık 15 damla 1 ml, bir kapak 7 ml dir.

 
Yükleniyor...