Telefon ile Sipariş 0 312 285 00 55
info@angoraakvaryum.com
Perakende Ürün Satışımız Yoktur.Fiyatları Görebilmek için Bayi Girişi Yapın
BİYOTEKNİK

Biyoteknik Nitrofur Mantar Dış Parazit Balık İlacı 50 ml 6'lı Paket

Biyoteknik Nitrofur Akvaryum Deri Losyonu (Micofish Muadili)
Kullanım Sahası: Mikofish bileşimindeki Nitrofurazon gram-pozitif ve gram-negatif bakterilere tesirlidir. Mantarlara ve büyük virüslere de etkilidir. Tesiri daha çok bakteriastatiktir.

»Bakteriyel Deri ve Yüzgeç Çürümesi(frunclosis): Bu hastalık tablosu Aeromonas ve Pseudomonas gibi gram-negatif Bakteriler ve vibrio'lar tarafından meydana getirilir. Bu mikroplar her türlü suda bulunabilir. Balığın derisi üzerine yerleşirler, kötü koşullarda özellikle nakliyat sırasında ortaya çıkar. Genç balıklarda ani ölümlere yol açar yetişkin balıklarda akut septisemi ile seyreder. Hastalık uzun sürerse bakterilerin yerleştiği deride çürüme görülür. Derideki çürüme ile birlikte yüzgeçlerde de erime, derideki lezyonlarla birlikte iç organlarda kanama olur.

»Columnaris Hastalığı: Bu hastalığın etkeni gram-negatif bir bakteri olan Flexibacter Columnaristir. Akvaryum suyunun 15 Co'ın altında oluşu ve deride nakliyat esnasındaki çarpmalardan meydana gelen yaralar (trauma) sonucunda hastalık meydana gelir. Balığın ağzının üst kısmında beyaz alanların görülmesi ile anlaşılır. Benzer lekeler vücudun diğer bölgelerinde de görülebilir. Erken teşhis edilerek Mikofish kullanılması hastalığı yok eder.

»Mantar Hastalıkları: Balığın üzerinde pamuğumsu görünüş meydana getirmesiyle tanınan bu hastalığın etkenleri Saprolegnia, Achyla, Aphanomyces, Branchiomyces, Ichthyophonus ve Pythium gibi mantarlardır. Ölü veya yaralı balıklar üzerinde üreyip hastalıkları yaparlar. Mikofish akvaryum balıklarının yaralarını hızla iyileştirir ve mantar hastalıklarını tedavi eder.

Kullanım Şekli ve Dozu: 20 litre akvaryum suyuna 5 cc (yarım kapak) Mikofish hesaplanarak konulur. 3-4 gün tedaviye devam edilir. Hastalık ilerlemişse 20 litre akvaryum suyuna 10 cc (takriben 1 kapak) Mikofish hesaplanarak kullanılabili

Yükleniyor...